| Ionut321123 a întrebat:

Vreau sa-mi pun instalatie gpl pe masina. Masina este un opel astra h motor 1.4 din 2005, model lung, distributie pe lant. Care instalatie ar fi mai buna pentru ea? BRC sau Tomasseto stag 4 Q-box cu butelie toroidala la pretul de 2976 lei cu tot cu montaj? Eu am auzit ca instalatia BRC ar fi mai buna dar domnu de la servisul de gpl mi-a recomandat instalatia la 2976 de lei ca e foarte buna, piese si intretinere ieftina fata de brc, plus ca la noi in oras nu sunt servisuri pentru instalatii brc. Astept parerile unor cunoscatori sau care si-au mai montat asa ceva. Multmesc.

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Este mult mai sigur GPL-ul decat benzina.
Nu mai vorbi prostii daca nu stii.

5 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Nu îți pune gpl este moarte curată. La cel mai mic accident care a cauzat o scurgere ești în aer.
Dar, cum dorești a fost un sfat Doamne ferește de așa ceva viața este imprevizibilă însă, totuși trebuie să o prevenim.

| Legion7X a răspuns (pentru xerxes1):

Https://youtu.be/2chhsXGyAFs

Așa este.
În fine de fapt nici nu mă interesează ce iți pun alți pe mașini am dat și eu un sfat nu am dat cu parul.

| xerxes1 a răspuns (pentru Legion7X):

Tocmai la arabi ai gasit ceva filmulete.
In Romania decat o Dacie 1300 a luat foc cu o instalatie neomologata.
Iar in caz de accident butelia nu explodeaza.
Daca bagi o butelie recenta cu plinul facut de gpl in foc nu explodeaza.Se umfla dar nu explodeaza. In caz de accident se deformeaza dar nu explodeaza.
Incearca sa bagi un rezervor de plastic pentru benzina in foc.
Este mai periculos aragazul tau de acasa.
Asa ca nu mai manca rahat, chiar daca este gratis.

| xerxes1 a răspuns (pentru Legion7X):

Este mult mai sigur GPL-ul decat benzina.
Nu mai vorbi prostii daca nu stii.

| STSickSide a răspuns:

Ia-ți ceva mai ieftin, tot bună e si aia altfel nu era pe piată, + mașina nu tine 100 de ani, și iti spun eu că o să te plictisești de ea la un moment dat

| Ionut321123 explică (pentru STSickSide):

Pai cam 5 - 10 ani tot as tine masina pentru ca am alte planuri pe viitor in care sa investesc banii, asa ca nu prea am de gand sa o schimb