| anonim_4396 a întrebat:

Bunaziua am o rugaminte sa ma lamureasca si pe mine cineva am o masina bora din 1999 motor 19 tdi alh si am observat ca picura ulei de la mecanismul in care vine prins filtru de ulei, VA MULTUMESC

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca imi aduc aminte bine, ALH-ul are filtru de tip "cartus", cu o garnitura la capac. Filtrele noi vin cu garnituri noi, dar de multe ori, acestea sunt proaste. Capacul e de plastic, poate fi crapat.
In orice caz, trebuie sa mergi la un mecanic, ca pe internet n-am cum sa ti-l repar.

| Mihai_Ungureanu_1973 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Dar unde este pus filtru de ulei acoloi si pompa

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Mihai_Ungureanu_1973):

Pompa de ulei e jos, in motor. Mai exact, cu partea de jos bagata in baia de ulei.

| Mihai_Ungureanu_1973 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Multumesc

| Frank51 a răspuns:

Posibil sa fie filetul dat peste cap, altfel nu-mi explic.