| ASMA14 a întrebat:

Bunza ziua! Am si eu o intrebare legata de permisul auto. Daca il pici de cate ori ai voie sa il dai?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa dai de cate ori vrei, nu este stabilita o limita. Singura limita este data de perioada in care poti sustine examinarea, respectiv 1 an de la terminarea scolii de conducere. Daca ai depasit aceasta perioada, fara a reusi obtinerea permisului de conducere, va trebui sa faci iarasi scoala de conducere si apoi sa sustii iarasi examinarea.