| TMNT2013 a întrebat:

Cam cati cai putere are o masina care prinde 330Km/h

2 răspunsuri:
| aaaddd112 a răspuns:

Pai asta nu ai de unde sa stii de exemplu Bugatti Veyron are 1000 de cai putere si are in bord 420 si ceva la ora dar atinge doar pana la o anumita limita nu stiu cat exact uni ziceau ca pe drum drept poate atinge 407 asta nu se stie Dar la 1000 de cai poate ajunge la 330km/h chair si cu 600-700 de cai se poate ajunge funda?

| Braunion a răspuns (pentru aaaddd112):

Nu numai caii putere dau viteza maxima... Tu n-ai vazut ca sunt masini de 85-90 cp care au viteza maxima mai mare ca unele de 105-110?