| lizy12iul a întrebat:

Care credeti ca este cea mai buna firma de masini? ma refer la cele tipice(bmw,mercedes,renault, etc)

11 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Depinde de ce intelegi tu a fi bun. Pentru lux as merge pe Mercedes, pentru viteza as merge pe BMW, pentru fiabilitate as merge pe Nissan sau Toyota iar pentru design as merge pe Alfa Romeo.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E impoibil sa faci un astfel de clasament

vw / skoda / audi /seat sunt unul si acelasi lucru cu alta infatisare.

bmw si mercedes fac parte din alta clasa

renaultul are niste motoare diesel foarte interesante

japonezele sunt pline de tehnologie si gadgetu uri

unele sunt scumpe la intretinere, alte ieftine. unele sunt confortabile, altele sportive etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Skoda sau VW

Răspuns utilizator avertizat
| Alicezzz a răspuns:

Audiwinking

| Klaudiu214 a răspuns:

BMW/ Mercedes/Audi/Peugeot/Opel/MITSUBISHI

| NCN a răspuns:

Raspunsul lui Dreamer e cel mai bun sunt cu el, depinde ce vrei eleganta, viteza etc...

| andrei1234512 a răspuns:

Audi a6

| NellyMarian a răspuns:

Toyota absolut.

| Danut_Savu_1991 a răspuns:

Eu as alege Ford pentru istoria sa si siguranta oferita.

| RB26DETT a răspuns (pentru Danut_Savu_1991):

Siguranta oferita deoarece a fost ajutat de catre volvo;) eu recomand totusi volvo deoarece pe un volvo a aparut prima data centura de siguranta apoi airbagul, un volvo detine recordul mondial la km parcursi aproape 5 milioane de km http://clasic-auto.eu/......1800.html, sunt renumite in lume pentru siguranta ce o ofera pasagerilor, pentru premiile acordate sigurantei oferite de masini s-au batut doar modelele volvo, care mai sigur decat altul, nici o alta marca nu le poate ajunge siguranta, pe cand in 1997 volvo avea 4 airbaguri a obtinut un punctaj mai bun la siguranta decat un vw golf 4 din 2000 cu 6 airbaguri! au un design aparte, modelele breck daca ajungi sa conduci unul te indragostesti de el.