| v123 a întrebat:

Care e cea mai buna firma de masini?

Răspuns Câştigător
| xiusa2003 a răspuns:

Bugatti veyron

16 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Probabil ca este Knight care s-a impus foarte bine cu XV. Cea mai fiabila masina la ora actuala este Knight XV care este garantata 5 milioane de km fara a inlocuii nici o piesa, decat consumabilele dar... nu prea si-o permit multi, apoi as spune Maybach fiindca sunt facute tot manual si... ce este manual este evident extrem de bun. Pe un loc 3 as clasa Toyota dintre cele mai cunoscute de publicul larg, si care nu cer mii de euro!

| bigalow a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Furtuna MASINI, nu bolizi si concepturi laughing

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru bigalow):

Nu este nici un concept. Toate cele specificate de mine sunt masini chiar vechi, trecute demult de stadiul de concept, ma refer firme vechi, ai inteles ce vreau sa spun, si nici unul nu este bolid. Knight este off roader blindat, Maybach limuzine, Toyota face mai multe modele dar nici un bolid, nici una nu este de curse!

| bigalow a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Bine,bine,ce zici de bentley, rolls royce, maybach exelero asta costa 8 milioane de euro cred ca astea sunt cele mai bune, eu ma referam la ce vezi in viata de zi cu zi nu raritati din astea

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru bigalow):

Daca nu spui asa. Atunci ramane Toyota!

| olixandru a răspuns:

Buna intrebare, pana acum am avut Daewoo Tico, Ford Focus 2003, Peugot 206 sw din 2003 si VW Lupo, fara indoiala iti fac un top.
1. VW Lupo Foarte Buna
2. Ford Focus acceptabila
3. Daewoo Tico
4. Peugeot 206

| bigalow a răspuns:

Mercedes-benz.fundaaaaa

| alexandru04 a răspuns:

Mercedes.Volvo Bmw Si.sa nu uitam Dacialaughing

| elasexygagica a răspuns:

Toyotalove struck

| sinx a răspuns:

Aceasta intrebare nu are un singur raspuns, pentru ca fiecare masian este buna in felul ei. Sunt mai multe categorii de masini, impartite pe diferite criterii(Vechime, performante, aspect, eleganta, raport pret/calitate, pretul in sine, etc.
Cele mai cunoscute masini pentru marea majoritate a oamenilor sunt masinile de clasa medie, cele pe care si le poate permite oricine ( aproape oricine ) fie ele noi sau second hand. Aici ma refer la masinile gen VW golf, passat, etc, Mercedes C Class, E Class, etc. Audi A3 A4, etc, Citroen, Fiat, Skoda, BMW etc. Fiecare din firmele astea au si variantele de top, gen VW Phaeton, Audi A8, S8, Mercedes S Class, etc. De asemenea marea majoritate au si variantele sport, VW Golf GTI, Audi S, Mercedes SLR, SLS, cele pregatite de Brabus, BMW M, etc.
Exista supermasini, gen Ferrari, Lamborghini, Koenigsegg, Lotus, etc. De asemenea exista masinile de lux gen Rolls Royce. Exista masinile americane, Cadillac, Chevrolet, GMC si care mai sunt ele.Una peste alta sunt foarte multe modele si fiecare isi poate alege cea mai buna masina in functie de cat il tine buzunarul si de nevoile sale.Pana una alta sa nu uitam ca Citroen este campion la raliuri din 2004 incoace.

| Sked a răspuns:

Mercedes-Benz

| loveusa a răspuns:

Lamborghini

| ygr3ku a răspuns:

Aceea care nu ti-o permiti!

| MrMike a răspuns:

Mercedes -Benz, dar nu isi permit prea multi.
O masina buna la un pret convenabil: Audi

| Nelu_Hanus_1990 a răspuns:

Toyota

| Martyno a răspuns:

Eu cred ca cea mai buna marca de masina este opel are modele frumoase si o tehnologie avansata, are un pret convenabil si consuma foarte putin