| Resmerita_Cosmin_1990 a întrebat:

Care este capacitatea de ulei la cutia de viteze a unui opel astra pe benzina tip X165Z?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Trebuie sa spui ce an este masina, cauti pe net dar scrii in engleza.Scrii cam asa: treci anul, treci modelu si apoi spui transmission fluid adica luam un ex 2006 opel astra x165z transmission fluid si trebuie sa iti dea ceva.Sau spui toate alea si la urma CAPACITY siti da acolo exact cit trebuie sa intre.Eu am gasit de ex o lista pe ani si modele si is de la 1.6 litri pana la 2, 4 litri deci difera anul model etc.Mi se pare cam putin dar asa scrie, scris si ce tip de fluid trebuie pus, arata ce motor are masina bla bla, uite iti las un link ce am gasit asa doar ce am aruncat un ochi numa
http://cararac.com/gear_oil/opel/astra.html