| anonim_4396 a întrebat:

Care este consumul unui audi a6 quattro cu motor 4.2 v8?

6 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Producătorul spune că vreo 16% în oraș și 11% mixt, dar poți fi sigur că în realitate nu consuma atât nici când era nou.

| vigome a răspuns:

La dracu te intereseaza ca tu si asa esti,, volvo toata viata".
Si acu" ca tot am adus vorba hai incepi cu volvo!

| RB26DETT a răspuns (pentru vigome):

Bai, ma intereseaza si pe mine care este treaba ta? vreau sa vad si eu consumul unui motor mare, termina-te ca nu-ti sta bine asa, parca ai fi un copil de ala de 10 ani care nu mai inceteaza laughing)) ce? n-am voie sa pun intrebari? atunci la ce mai e bun TPU? oricine poate pune intrebari despre orice, nu ca daca vrea vigome sa pun intrebari despre cutare lucru trebuie neaparat sa pun intrebari despre cutare lucru, m-am saturat de oameni ca tine, si ce daca mi-am pus avatarul ala? prea te implici in viata altora, vezi-ti de tine si mai lasa-te de criticat ca nu ajungi nicaieri. si daca mie imi place volvo, tu de ce te bagi peste mine, esti cumva gelos ca mie imi place volvo si tie nu? asta e prea de tot, si nu trebuie sa imi placa un lucru/marca/etc... sa pun intrebari despre cutare lucru, deci practic ai raspuns degeaba si pe mine ma doare la basca de ce ai spus acolo, mie unul imi place volvo si gata, eu nu bat la cap pe nimeni pentru ca acea persoana are alte preferinte fata de mine, eu doar dau un sfat nu ca tine 'huooooo da nu stiu ce nu stiu cum', apropo, sa nu faci bataturi la degete ca de la atata criticat cred ca vor incepe sa te doara laughing)) nu vezi ca tu comentezi degeaba si nu are nici o legatura cu intrebarea pusa de mine, si deoarece habar nu ai sa diferentiezi pedala de acceleratie cu pedala de ambreiaj comentezi asa de-a prost, las-o mai moale laughing)))

| vigome a răspuns (pentru RB26DETT):

Problema nu e ca iti place volvo, la fiecare din noi ne place un model de masina, problema ta e ca de fiecare data cind cineva intreaba ceva sari si tu: VOLVO, eu am unu din 97", o minunatie nu alta, un adevarat diamant (scump, e adevarat, 2000 €). Pai ce naiba nimeni nu a mai vazut ce ai tu? Chiar crezi ca gata dai pe spate toata lumea?
Eu nu zic ca Volvo e o masina rea, fiecare producator are masini bune si mai putin bune, da nici asa sa exageram cu volvo al tau. Mai mergi si tu cu alte masini, mai documenteaza-te si apoi vorbeste.
Si apropo eu mai mult decit vorbit ti-am trimis date de pe wikipedia care stie mai multe decit mine si tine la un loc.
Si de asemenea nu iti mai da tu cu parerea despre pedale de ambreiaj si acceleratie ca nu-i treba ta.

| RB26DETT a răspuns (pentru vigome):

Eu dau exemplu cu masina mea pentru ca eu am prins un fel de oferta, merge ceas de cand am luat-o si am dat putini bani pe ea, are multe calitati si de aceea spun despre ea pentru ca altii se indreapta la masini cam la aceleasi performante doar ca se incumeta sa dea pana la 6000 euro, asta mi se pare prea de tot, si nu mai bine fac ei economie? pai sa facem o diferenta, cum este cu firma Apple de exemplu, o pereche de casti daca au sigla Apple costa sa spunem 100 lei, aceleasi casti fara sigla Apple costa 50 lei si au aceeasi calitate aceeasi durata, aceeasi putere, eu te intreb, pe care le-ai alege? pe cele scumpe sau pe cele ieftine? nu tot ce e scump e neaparat bun, trebuie stiut asta. si apropo, daca ai ceva cu raspunsurile mele, nu te oblig sa le critici sau pur si simplu, poti sa le ignori, vezi-ti linistit de treaba ta.

| vigome a răspuns (pentru RB26DETT):

De acord cu chestia cu Apple.
Am terminat!
O seara buna!