| Nutzu03 a întrebat:

am un audi a4 Quattro, motor : 2500, 150cp, euro 2 diesel Kilometraj: 217000 Cutie de viteze: automata. cat ma costa sa o >inmatriculez?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pentru un calcul mai exact este nevoie de anul fabricatiei si daca se poate de capacitatea cilindrica exacta.

| UNfriendLY a răspuns:

La ce fata ai, m-as mira

| alexa_4015 a răspuns:

Pai vezi ca sunt site-uri si poti calcula taxa exact.iti trebuie capacitate la motor, norma de poluare si anul, iar daca nu ai airbag, ac si abs poti face depreciere la taxa Adica taxa la jumate

| Iulian_1082 a răspuns:

Sati putin, am inteles ce masina ai, dar nu ai spus daca intrebi de taxa de prima inmatriculare sau pur si simplu procedura standard pentru autoturisme DEJA inmatriculate in Romania. Pentru a putea calcula taxa de prima inmatriculare, trebuie sa mergi la RAR pentru a masura emisiile de CO2. Abia apoi poti calcula cuantumul taxei.

| virginia_9154 a răspuns:

Costa foarte mult, dar din cate stiu, multi se duc in bulgaria, ca-i mai ieftin, si scuze daca gresesc big grin.