| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Care este procedura dacă vreau să îmi cumpăr mașină din alt județ? Cam in cate zile as termina cu actele în acel județ?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Toate demersurile necesare si toate actele se pot obtine intr-o singura zi. Sanatate!

| Mariobraila a răspuns:

Salut, faci contract vânzare-cumpărare, 4 exemplare le va primi vânzătorul si va merge la fisc din orașul lui sa o radiază de pe numele lui. Ai grija sa fie el proprietaru in acte si sa nu aive datori la financiar, 3 exemplare iti revin ți-e dupa cei de la fisc pune ștampila in partea de sus ca au radiat masina dupa numele lui.
Acum ai Timp 30 de zile sa o treci tu la fisc, vor pune ștampila pe cele 3 exemplare in partea de jos ca ai luat-o in evidentă si vei primi inapoi 2 exemplare, unu rămâne la ei, acum mergi cu toate actele mașini si un exemplar de vânzare cumpărare la un birou de acte sa iti faca ei dosaru pentru transcrierea auto. Bafta si ai grija sa Primești fiscalu auto.