| anonim_4396 a întrebat:

Cat consuma astra bertone 1.8 16 v pe GPL oras/exterior?

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Consumul depinde de foarte multi factori, este greu de dat cifre general valabile. LA drum intins, nu ar trebui sa treaca de 7%, in oras nu se poate calcula un consum la km.

| BassHunter13 a răspuns:

Depinde cum o calci! Cam 8-9oras si 7 afara!

| shannygelu a răspuns:

Cumpar o si ai sa vezi undeva la 10 % gpl

| shannygelu a răspuns:

Cu motor de 1.8 cred ca undeva la 10 la suta gpl

| RB26DETT a răspuns (pentru shannygelu):

Nu mai spune! eu la un volvo v40 din 97 am motor de 2.0i cu gpl si consumul mediu nu trece de 9-10% pe benzina am 8-9 %

| shannygelu a răspuns (pentru RB26DETT):

E un pic de diferenta intre volvo si opel nu crezi?

| RB26DETT a răspuns (pentru shannygelu):

Eu stiam totusi ca volvo consuma un piculet mai mult decat celelalte masini.si totusi e si masina un pic mai in varsta dar totusi in putere. daca acea astra avea motor cu turbo consuma totusi un pic mai mult dar nici chiar asa.

| shannygelu a răspuns (pentru RB26DETT):

Iarna daca scoti un consum pe gpl motor 1.8 mai putin de 10 %esti bun