| anonim_4396 a întrebat:

Cat consuma astra bertone 1.8 16v in oras si in exterior?

6 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Acuma depinde cum o calci. Daca schimbi in oras vitezele la minim 3500rpm o sa fie minim 13-14l si afara 7, 5

| FPI a răspuns:

Pot sa-ti dau ca idee ajutatoare cat consuma Renault Laguna 1.8 16v la Opel stiu doar 1.6 16v de pe o Vectra B
Laguna:
11-14% urban
7-9% extra-urban
dar cred ca 1.8 de la Astra Bertone consuma mai putin pentru ca este mai usoara masina.

| XtremeX a răspuns:

8-9 urban
10-12 oras

| XtremeX a răspuns:

Scuze voim sa zic
8-9 oras
10-12 afara

| ombladon a răspuns (pentru XtremeX):

Buna gluma...imposibil sa consume afara mai mult decat in oras.

| XtremeX a răspuns (pentru ombladon):

laughing, acum ma vad si eu ce am scris laughing, scuze la toti.