| Andreeev a întrebat:

Cat consuma un Yamaha YZF R125?

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

3 intrebari despre acelasi rahat. de ce? sa pari mai important ocupand loc?
1. consuma in jur de 2.5-4%. in principiu, nu scade sub 3, nu creste peste 5. daca mergi linistit, cam pe acolo e media. 3.5%

2. parca are 15 litri rezervor. fa o regula de 3 simpla, ai invatat in clasa a4a. are o autonomie in jur de 400 km (asta daca are 15 litri rezervorul, nu stiu sigur). 90% din motociclete au autonomia de maxim 450km, minim 200.

3. duce 110 sigur, cam periculos 130.

alte intrebari?