| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa intretinerea unei masini normale, din 2000, la 19 ani?
As dori si exemple de masini usor de intretinut.

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Usor de intretinut dupa parererea mea. chiar daca e diesel e un golf 4 1.9 TDI 90 cp alh. Motorul asta duce garantat peste 600.000 km. Minusuri impozit 180 lei rca 600 lei/an daca e inscris pe persoana fizica in varsta de 45 ani. Nicio sansa sa inscrii o masina pe tine ca sa te coste mult rca.
A doua optiune ar fi Opel Astra 1.4 1.6 benzina usor de intretinut.

| StefanCosmin a răspuns:

VW Passat, il am de vreo 4 ani, motor 1.9 TDI, de asemenea cel mai bun motor de la VW, insa mai poti incerca si 1.8 Turbo
Alt model este Opel Astra motor 1.7 sau 1.6, insa chiar nu stiu cum e cu taxele