| AndSim a întrebat:

Cati litrii de ulei de motor ELF turbo diesel 10w40 sa bag in Renault Laguna 1, 1999, 1. 9dTi?
multumesc TPU!

Răspuns Câştigător
| erix2014 a răspuns:

5.5 litrii dar cel mai corect pune 5 litrii iar apoi te uiti pe joja si constati ce si cum.

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

5.5 litri este volumul de umplere, dar după ce bagi 5 litri, faci cum a spus colegul erix2014, verifici joja, că dacă nu s-a scurs tot uleiul vechi, riști să pui prea mult și nu e bine.
Ideal ar fi să încălzești puțin motorul înainte de a scurge uleiul și să-l lași câteva minute să curgă tot.

| Johnny25 a răspuns:

4 litri, funda?

| AndSim explică (pentru Johnny25):

4? Pentru raspunsuri aiurea si cerseli de funda as cauta butonul de report. dar nu am timp

| Johnny25 a răspuns (pentru AndSim):

Nu e raspuns aiurea