| ZapPy a întrebat:

Ce acte/taxe sunt necesare cand cumperi o masina second(chiar tot ce intra aici) inmatriculata RO/neinmatriculata? Preferabil pentru ambele cazuri. Am auzit si de o taxa de aproximativ 200 euro cu tot dar si pe la 400 euro taxa si transcriere si tot. Multumesc.

3 răspunsuri:
| cartman a răspuns:

Numai rabla euro 2 sa nu-ti aduci din afara tarii ca n-ai sa o mai inmatriculezi.

| cartman a răspuns:

Da, dar posibil sa nu ti-l mai scoata euro 4 daca e mai obosit, ci euro 3. diferenta de pret de la euro 4 la euro 3 e MARE.

| ZapPy explică:

Am de gand un golf 4. Ala ma gandesc ca se invarte pe la euro 4... Motor 1. 4 benzina sau 1. 6 benzina.