| djdani2010 a întrebat:

Ce ati alege dintre masinile astea, si DE CE.

Golf 4

Passat B5.

Passatul consuma mult?

5 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Nu stiu ce sa spun dar nici una, golf-ul nu stiu la ce l-ai mai bagat ca e varza iar passat-ul are interiorul putin cam la fel cu golf-ul dar masina este mai buna, la consum nu te iei dupa model ci dupa motorwinking dar sincer, sunt masini in lumea asta mult, mult mai bune, mai fiabile, mai sigure, mai luxoase, mai sportive si mai atragatoare decat vw-urile!

| djdani2010 explică (pentru RB26DETT):

Si da, urma sa imi spui de volvo v40.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Golful ala este un rahhat de masina, nu inteleg ce v-o place. Are un interior meschin si nu poti baga nici 2 baxuri de apa in portbagaj. E o masina de femei. Passat B5 e masina adevarata, dar e cam veche. Ar trebui macar un Passat B6 daca nu un B7. Dar si B5 e ok daca a fost intretinut.

| critikl a răspuns:

Depinde de Passat, dacă e modelu ăla din 2000-2003, Tractor direct va ști tot cartieru/satu când pleci sau vii tu.

| AdelinuKozma a răspuns:

Buna, tatal meu a avut Golf 4 si l-a vandut pentru ca avea consumul prea mult. Acuma are un opel vectra b din 2001 de 1.6 i-ar consumul e destul de redus. Recomand pasatul pentru ca e o masina fiabila (nu ca golfu').