| Ciobanu_Tonel_1968 a întrebat:

Ce carte trebuie sa cumpar pentru scoala de soferi si unde o gasesc?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie de nici o carte.
In principal sudiezi OUG 195/2002, rep. in 2006, Regulamentul de aplicare si Ordinul MAI nr.268/2010, toate cu md. si compl. ulterioare, le gasesti actualizate la zi pe drpciv.ro, site-ul oficial al Directiei de permise. Dupa ce le studiezi poti face chestionare tot de pe acest site, totul este gratuit.

| Nicu3000 a răspuns:

Marius Stanciulescu - Noul cod rutier 2015 pe intelesul tuturor, are cele mai clare explicatii, https://www.librariaonline.ro/......p10077463.