| Sami_5916 a întrebat:

Sal, doresc sa iau permisul auto dar nu stiu ce trebuie sa fac mai intai si ce carte sa cumpar, puteti sa ma ajutati sa imi spuneti ca carte e buna si o scoala de soferi? mersi.

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Codul rutier de la editura National iti recomand editia 2011 are si CD si avantajul este ca totul este explicat cu poze si din punct de vedere psihologic intelegi mai bine deoarece te ajuta si memoria vizuala in momentul cand vezi poza iti ramane altfel intiparit in minte totul! Scoli de soferi depinde din ce oras nu prea obisnuiesc sa revin pe topicurile pe care raspund dar daca imi dai un mesaj privat iti dau scoli de soferi bune sau instructori privati in aproape orice oras din tara cu cea mai mare placere daca esti interesat!

| CM7YRE a răspuns:

Ca sa iei permisul,trebuie sa te inscrii la o scoala de soferi,sa faci cateva ore de legislatie, sa citesti cartea care ti-o va dainstructorul, si sa treci probele (sala si orasul) atat.

| adriangabor92 a răspuns:

Cartea codul rutier national 2011

| adelynaa a răspuns:

Nu este o carte speciala. in toate cartile de legislatie gasesti acelasi lucru. trebuie sa o citesti si sa inveti din ea. de chestionare iti recomand sa te apuci abia dupa ce citesti cartea. in privinta scolii de soferi nu prea te pot ajuta ca nu stiu de unde esti, dar oriunde ai merge te sfatuiesc sa mergi la orele de legislatie ca retii ma usor si inveti mai bine, asa am facut si eu am fos la o cursurile de legisltie si mai ajutat ft mult. iti doresc succes sa-l iei din prima. Bafta!
si poate ne intalnim in traficlaughing