| Josranga a întrebat:

Ce masina as putea sa cumpar cu 5000€'... as putea gasi un golf 5 cat de cat bun?

Răspuns Câştigător
| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Nu stiu de ce toti va indreptati spre Vw Golf 4/5, sunt ok ca si autoturisme dar exista variante mai bune la acei bani, mai ales daca esti tanar si vrei un interior frumos, ceea ce la Golf 5 nu prea gasesti. La 5000 euro eu unul mi-as cumpara un bmw seria 3, anul de fabricatie 2003-2005, mai jos nu recomand. La 4500-5000 poti gasi exemplare foarte frumoase, ingrijite, cu dotari gen: piele, navigatie, un sistem de sunet BOSE, sau HK, jante aliaj etc. Nu iti face nici mari gauri in buget cand vine vorba de intretinere si este o masina placuta, ca si aspect, mai ales in varianta coupe. O poti modifica usor, niste jante in latimi diferite, o suspensie sport reglabila, faruri si ai o masina frumoasa, in care nu iti este rusine sa te urci iar daca stii s-o intretii, sa mergi frumos cu ea, fara "stambe" ca toti cocalarii cu cazane de 700eur laughing, o poti avea mult si bine.
PS : ca sa stii ce sa cauti mai exact, ma refeream la modelul e46 facelift coupe (316i, 318i, 320i, 320d doar versiunea de 150cp), recomand benzina mai mult, dar nici diesel nu e rau, daca o duci la un mecanic si iti confirma faptul ca merita cumparata.
Audi nu este nici el de lasat, dar nu primeaza la capitolul "intretinere". Nici pe departe nu este cea mai fiabila iar piesele sunt scumpe. Daca iti iei audi, ia-ti benzina pana in 2000cmc sau singura varianta diesel fiabila ar fi celebrul 1.9 TDI.
Poti opta de asemenea pentru VW passat, skoda superb, bmw seria 5 2005, skoda octavia 2007-8.

| Josranga explică (pentru Iancu_Silvan_1996):

Aud ca e destul de ieftin sa intretii un golf 5... si ca prima masina ma gandeam ca ii destul de buna... nu stiu ce masina sa mi cumpar

3 răspunsuri:
| VaduvaCristian a răspuns:

Golf 5 găsești și la 3500€ bun, îți recomand Audi A4 B7 sau Audi A3 2005-2009

| RosuAlex31 a răspuns:

Audi A4 din 2005-2006 cu motor 1.9 nu te plictisesti de ea big grin