| CaLyStuu a întrebat:

Ce masina economica stiti? Adica nu orice masina, ceva pentru tuning. cum ar fi golf 3, numai ca el are un consum maree! Astept comentarii!

10 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Cam scump dar ai un consum super, cam 4% la un 1.6D de 110 cai putere, volvo c30/s40 [cel peste 2004]/v50winking si ai o masina foarte sigura! Problema este ca sunt destul de scumpe la achizitionare! Asa altceva iti recomand un ford focus hatchback pana in 2000'winking foarte agilawinking
PS: daca faci tuning iti recomand sa modifici doar la motorwinking daca modifici exteriorul si lasi motorul stock, te faci de ras laughing
Mai bine esti vazut ca om cu masina 'stock'[tunata pe dedesubt] cand apesi pe acceleratie sa zbori decat om cu masina tunata, doar body kit si cand apesi pe acceleratie pr pr cr cr tr tr abia te mistiwinking

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Buget?
Golf 3 poate fi foarte economic, daca e 1.6/1.9 diesel! In schimb, Golf 3 e frumos si atat. Poti sa-l tunezi, sa zica adolescentii "wow", dar pe asfalt te iau la **** toate cazanele de dupa '90 si nu numai. E foarte departe de o masina sport, si nici prea fiabila nu e.
O masina economica, ieftina si pretabila pentru tuning e Loganul 1.4 mpi, ala vechi. Cu 1500e iti cumperi unul ok, si il modifici cu buget destul de mic. Daca vrei performante, schimbi motorul cu ceva din gama Renault compatibila, de la 1.6 in sus.

| OldSoul a răspuns:

In primul rand golful 3 nu are un consum ridicat asta desigur daca nu este pe benzina.
Iti recomand o toyota celica, arata bine si standard dar bestial tunata, ca performante consum nu stiu, pentru consum dar si sa arate bine tunat iti sugerez un opel astra coupe.

| MariusF23 a răspuns:

Honda Civic

| CaLyStuu explică (pentru MariusF23):

De ce honda civic?

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru CaLyStuu):

Ca e superba, cu un tuning e WOW si e o masina buna

| MariusF23 a răspuns (pentru CaLyStuu):

Arata cel mai bine cu tuning.

| Florian20405 a răspuns:

Golf 3 e buna, mai ales 1. 9TDI 110cp, se tuneaza bine, mai ales la aspect si putere.Stiu pe cineva care are un exemplar, are in momentu de fata cam 200 cp, trage si fuge de rupee.
deci exceptand VR6 care e un monstru la putere si consum, cam majoritatea consuma bine.

| modjolica a răspuns:

Skoda Fabia 2001 cu motor 1.9 TDI are consum de 4-6, se tuneaza frumos si se si duce vreo 200-215

| Vlad_Patrulescu_1971 a răspuns:

Ford focus. Este si micut puternic si frumos. Funda?