| Camper123 a întrebat:

Ce masina sa imi iau pana in 2000 de euro?

13 răspunsuri:
| Ensiferum a răspuns:

Bemve 316 pisicuta cu numere de Bulgaria.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde si ce vrei sa faci cu ea. La bugetul tau poti lua atat Smart, cat si Transporter 4.
Explica-te putin!

| Camper123 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ce sa aleg, golf 4(1.9 diesel) sau mazda 6(2.0 diesel)? Este vreo diferenta la consum?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Camper123):

Golf e incomod si instabil.
Mazda 6 e pe platforma Mondeo, iar 2.0 TDDI si TDCI sunt motoare problematice.
Mai bine alegi Ford Focus 1.8 TDDI.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

PS: Mai bine te castrezi, decat sa dai banii pe VW.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Una de tuns iarba

| Alexandru250201 a răspuns:

Volkswagen Golf MK4 ALH

| TheSeventhSin a răspuns:

Golf 4 disel

| RadikalGamer a răspuns:

Depinde ce vrei să faci cu ea. Nu e o sumă mare, deci eu îți recomand să iei o mașină de care să nu îți pese, gen un Golf 3, un Cielo sau alte mașini mai populare. Sau dacă vrei să ții la mașina asta mai mult timp, mergi pe un Golf 4, un BMW E36, un Ford Focus ceva mai nou.

| GeorgeBerbec a răspuns:

Bmw e36 sau daca gasesti smart

| Claucs a răspuns:

Volswagen passat 1.9 tdi.

| MarcoXD a răspuns:

Golf 4 disel.

| Andy447696 a răspuns:

Eu zic sa eviti diesel, in general cele puse la vanzare sunt motoare cu probleme.
Ai grija sa nu aiba batai la motor cand alegi masina.
Mai bine mergi la un mecanic inainte sa o cumperi!