| rrrbeto95 a întrebat:

Ce masina sport, nu foarte scumpa (maxim 6 mii euro second) imi recomandati? Poate sa fie si de doua persoane sau de 5 persoane cu 2 usi.

22 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Ford Puma, Opel Tigra, BMW un seria 3 mai vechi dar sunt scumpe piesele si daca vrei ceva neimatriculat te poti uita la un Volkswagen Eos!

| bigalow a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

I-a arata-mi si mie un EOS la 6000 de euro, macar stii cum arata ala? rolling on the floor

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru bigalow):

Am zis neimatriculat. Si daca stii unde sa cauti da. Exista multe parcuri care vand masinile pe preturi de nimic pentru a-si recupera banii de la rauplatnici, le iau masinile si le vand exact pe suna pe care o au de recuperat + niste indici econoici care ii mai adauga de la 70 la 1800 de euro. Doar sa stii de unde sa le iei. Si inchipuieti ca stiu. Daca tu ii recomanzi un BMW din 2001 la 213.000 de km imi inchipui cate stii tu. In 6000 de euro gasesti gasesti din 2003 la 200.000 de km sau mai putin chair poate, dar nu sa cauti pe Autovit ca evident nu gasesti!

| bigalow a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Raspunsul asta nu l-am vazut care mi l-ai dat si nu pot sa ma abtin angry pai ma omule alea ce spui tu nu sunt parcuri, poate vrei sa spui ca sunt licitatii si nici acolo nu o sa iei un eos cu 6000 de euro, tu macar ai habar cat costa un eos nou sa ii scada pretul la 6000? Daca tu(exemplu) ai sa mai dai 2000 de euro la o masina din asta si pur si simplu nu mai ai bani sa platesti,leasingul sau banca vine si iti pune sechestru pe ea si ti-o ia, tu crezi ca aia o vinde in banii in care mai ai de dat, in 2000 de euro? Fii serios

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru bigalow):

A specificat mah copilule ca ne imatriculate. Numai in Romania nu ti-o vinde in banii aia. Daca te duci in Elvetia, Danamerca, Suedia, Norvegia sau Canada, au legislatii clare referitoare la banci. Cu orice banca isi face regulament intern de capul ei. Nu se liciteaza absolut nimic, Se vinde masina la pretul pe care il mai are banca de recuperat la care se adauga o suma modica reprezentata de inflatia in perioada imprumutului. Aduc masini frecvent de afara si stiu ce vorbes, si Cipru avea asa ceva, dar acum fiind cu probleme economice grave, s-a introdus metoda licitatiei, banda isi pastreaza cheltuieli de licitatii, caiete de sarcini etc. banii care ii mai are de recuperat si ceea ce iese peste intra in visteria statului, prin aceasta metoda banca avand avantaj ca nu mai plateste absolut nici un fel de impozit de banii castigati in urma tranzactiei.

| bigalow a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Ok am inteles,vad ca te ocupi cu masini,uite ce am auzit nu stiu daca e adevarat,ca in Olanda se vand barcile mai pe nimic si barci calumea ca cica au impozitele prea mari si nu le mai pot face fata cu banii, un prieten mi-a zis, stii ceva e adevarat sau sunt doar vorbe?

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru bigalow):

Am vazut multe barci la vanzare dar nu stiu la ce preturi. Daca esti interesat o sa plec pe 15 noembrie cu trailerul in port la Rotterdam, daca vrei ma uit de preturi. Stiu ca italienii au Yacht-uri si bargi gen Cruiser si Crudy Cabin mult mai multe decat olandezii la vanzare. Sunt porturile pline, afise pe panourile publicitare dupa autostrazi... peste tot vand aia barci!

| bigalow a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Nu stiu de Italia ala mi-a spus de Olanda cica in port in amsterdam, dar daca tot ajungi acolo poti sa te interesezi, dar ma gandesc ca daca era asa cum mi-a spus ala nu aduceau romanii nostri si bulgarii? thinking de masini stiu ca sunt ieftine acolo

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru bigalow):

Probabil ca nu fiindca nu se vand la noi... nu stiu cati romani au bani sa cumpere barcile olandezilor care sunt de la Crownline, Doral si Benelli in sus!

| bigalow a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Asa e laughing nici daca le iei de acolo gratis nu esti sigur ca vinzi vreo una aici

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru bigalow):

Pai vezi. ai gasit si raspunsul d c nu cumpara!

| bigalow a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Poi bine una pentru a fii a noastra ar merge de fite asa laughing

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru bigalow):

Nu ma impresioneaza figurile...

| bigalow a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Bravo tie

| FurtunaDiesel a răspuns:

Multumesc!

| MaxiValau a răspuns:

Si care ar fi site-urile acelea?big grin

| olixandru a răspuns:

Hmmm, Hiundai Coupe, Fiat Coupe, Ford Fiesta ST, Ford Streat KA, VW Lupo Gti, cred ca iti poti da seama singur care din ele este mai ieftin la piese si mai bune.

| Stefanu a răspuns:

Eu ti-as recomanda un Opel Calibra, daca vrei o masina sport.
Poti sa cumperi una in stare foarte buna cu 2000 max 2500 de euro(in stare impecabila) si ii bagi ninste tuning(de ex. subwoofer, toba, folii) cu inca 1000 de euro si ai o masina superba, la care se uita fetele si cu care poti sa te dai mare in fata prieteniilor si iti mai raman si bani...

Sper ca te-am ajutat.
Stima!

| Stefanu a răspuns:

Daca te intereseaza un Opel Calibra poti sa te uiti dupa ei pe auto.ro sau bestauto.ro,aici gasesti multe oferte bune.

| bigalow a răspuns:

BMW 330
Berlină
RO - 900605 Constanta
172 kW (234 CP), Alb metalic, Transmisie automată
Aer condiţionat automat, Jante de aliaj, Închidere centralizată
Parcare vehicul
AF 2001 213.000 km
5.900 EUR *

| bigalow a răspuns:

Am vrut sa iti pun un link acolo sus acolo sus, la banii astia iti poti lua o mazda rx8 daca vrei masina sport

| florykes a răspuns:

Vand urgent fiat stilo coupe 2002 pret 3300 masina este super in 2 usi impecabila pentru detalii tel 0724339132 cartierul berceni -Bucuresti