| Vikkern0990 a întrebat:

Ce motor s-ar potrivi fara modificari substantiale pe o Dacia Supernova sau Solenza? Merge pus un 1.6 16v de Logan fara modificari la suporti sau altele? Dar un motor gen F4R sau F7P? Pot folosi suporti motor de Solenza diesel (pentru un motor din seria F).

Masina are deja suspensii sport si frane imbunatatite.

Dau funda.

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Am mai văzut dacii cu 1.8T duse în 400cp, dar poți reuși cu un buget redus să o duci în 230cp.

| Vikkern0990 explică (pentru Frank51):

Am vazut si eu cu 1.8T, dar mi-e teama ca sunt necesare modificari foarte serioase ca sa il adaptezi.

De aceea ma uitam dupa motoare Renault laughing Sau dupa 1.7 Turbo de Volvo.