| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveți despre evoluția tehnologică in domeniul auto, aici ma refer strict la abilitatea unei masini de a se conduce singura, Adica sa fie full autonoma, eu sincer nu sunt deschis la aceasta idee, mi se pare cam exagerata și nu sunt singurul care crede asta, stiu ca nu e mare lucru ca o mașina sa se conducă singura in momentul de fata, gen Tesla, etc... dar nu cred ca e cava normal, Adica nu vi se pare plictisitor? Fără implicarea șoferului? Zic pe viitor când se preconizează ca as ava arată domeniul auto, chiar nu ma atrage idee, pur și simplu nu îmi place sau poate îmi place mie sa conduc, as vrea sa stiu și părerea voastra

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Mai in gluma mai serios, daca aduci o masina de acest gen in Romania, la ce drumuri avem, nu m-as mira sa se opreasca, sa dea 20 de erori, si nu mai porneasca pana nu o scoti din tara.

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Omul va fi doar o marioneta. Obisnuieste-te ca in viitor totul sa fie automat. In afara sunt trenuri care circula fara operator uman. Eu unul sunt deschis la evolutia tehnologica. Vreau sa vad un avans cat mai mare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Plicitisitor va fi, dar un automobil va fi cu adevarat autonom abia cand toate care vor circula vor fi autonome si factorul uman va fi scos de tot din calcul