| parverde a întrebat:

Ce pret are Ford Mustang nou-nouț?
Cat consuma si cat e impozitul anual?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Preturile unui mustang depinzand de model, daca-i manuala sau automatica si de alte bonusuri pe ea, este intre: $ 50.000 si $230.000 (in lei ajung la: 214.000- 985.000 lei)

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinzand de capacitatea cilindrica a masinii, taxele se pot calcula aici:
http://www.calculweb.net/impozit-auto/

Deci, taxele pentru un mustang cu capacitate cilindrica de:
2, 261 cc impozitul este de 944 lei
3727 cc impozitul este de 5, 404
4, 951 cc impozitul este 8.331
Preturile difera de la un oras la altul si daca sunt platite pana la 31 martie, pot avea o usoara reducere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De la 40k euro in sus

si serios cui ii pasa de consum si taxe la o asemenea masina?

| biaNk6 a răspuns:

Noul Ford Mustang costa minim 35K euro. 2.3-ul are un consum e 8-9. Impozitul auto il poti calcula pe http://www.calculweb.net/impozit-auto/