| RapidFC a întrebat:

Ce trebuie sa mai faca cineva daca are carnet de sofer expirat de prin '93? Trebuie sa dea totul din nou?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca doar i-a expirat valabilitatea nu trebuie sa sustina iarasi examinarea, va trebui doar certificatul medical.
Va trebui sa faca iarasi scoala si sa sustina examinarea daca permisul i-a fost anulat.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu. E suficienta fisa medicala. Plus un formular pe care il completezi acolo, pe loc, la Serviciul de Permise. Ah! Si, normal, chitanta care dovedeste ca ai platit (nu mai stiu cat mai costa, ca eu am facut sportul asta acum doi ani).

| TrăieşteClipa a răspuns:

Te duci la politie iti vor da o lista cu documentele necesare.

| KanezuY a răspuns:

Nu

| undressend a răspuns:

Carnetul de sofer nu expira niciodata. happy

| CLAUDIURARES a răspuns:

Da cred. fiindca a trecut mai mult de 1 an de la expirare