| DeeaDiDi123 a întrebat:

-Ceva împotriva răului de mașină în afara de pastile?

8 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Odihna. Asta daca poti sa dormi in masina. Asa obisnuiesc de foarte multi ani. Pastilele le luam pe vremea pe cand eram copil.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Exercițiu, antrenament.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Stat in fata, aer curat, anticiparea miscarii.
Depinde foarte mult si cum conduce soferul.
Daca incepi si tu sa conduci, sansele de a ti se face rau devin mai mici, sau cel putin greata va aparea mai tarziu, dupa o distanta mai mare.

| doctorandus a răspuns:

Nu cunosc. Se pare ca eu nu am rau de masina, ci rau de deodorant de masina.

| Brizbriz a răspuns:

Calm, calm, CALM, CALM
iti impui SERIOS sa te relaxezi, continuu, raul de masina vine in primul rand de la crispare
apoi ameninti soferul ca daca nu stai in fata, cu geamul deschis ii "redecorezi" interiorul

totusi, pastile, incearca cocculine, NU are nici un efect secundar, ia vreo 2-3 (se rontaie) cu vreo 30mins inainte

| SharpEagle a răspuns:

Ar putea fi si de la scapari de miros de carburant in habitaclu, chiar daca nu se simt vadit.

| Momentan a răspuns:

Mâncat cu cel târziu o oră înainte, inspirat și expirat puternic aerul(când apare starea de rău), purtat haine cât să nu îți fie cald, să nu ți capul în jos, să nu stai pe telefon, să nu dormi dacă te simți obosit, să ai mintea ocupată.
În microbuz e cel mai conplicat, dar poți ocupa un loc mai bun.

| lavschatz a răspuns:

Eu beau suc de lamaie. Cel putin la mine functioneaza.