| 123456789eooo a întrebat:

cine poate sa imi recomande si mie niste pastile impotriva raului de masina, alte pastile in afara de emetostop/emetiral, metroclopramid. vreau ceva mai puternic pentru ca am incercat cu cele de mai sus si nu au nici un efect.va rog mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista pastile anti rau de masina... cele enumerate de tine sunt niste somnifre usoare care te molesesc pentru a adormi sau a uita ca iti este rau. Cred ca ai putea lua un somnifer, dar nu-ti recomand.

| 123456789eooo explică (pentru anonim_4396):

Ba da exista unele dar nu se gasesc si la noi in tara. si alea nu sunt niste somnifere usoare chiar scrie pe ele ca sunt si pentru rau de masina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Exista medicamentul EMETOSTOP foarte bun.
Te pup!

| marinaa9 a răspuns:

Pastilele asteape care le-ai enumerat tu trebuie luate cu o ora ininte sa plci la drum de asta nu-si fac efectul

| elyn a răspuns:

Ghimbir,da rezultate

| Syriaa a răspuns:

Incearca Pasiflora.

| 123456789eooo explică (pentru Syriaa):

Astea sunt pentru un somn linistit!

| Syriaa a răspuns (pentru 123456789eooo):

Te ajuta sa te si calmezi, eu le folosesc si sunt bune big grin