| al3exandru a întrebat:

Cine a facut scoala de motociclete? Imi putti spune si si cate ceva despre scoala? Adica daca este grea cam ce se invata(in mare)? va multumesc!

4 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Eu am facut adica acum astept sa imi depun dosarul saptamana viitoare candva. Eu nu am fost pe la cursuri pentru ca proprietarul scolii este si profesor de legislatie si stie ca nu am probleme la partea teoretica pentru ca am luat 3 categorii din prima de fiecare data. Se invata legislatia rutiera cam atat cred. Greu nu este numai sa inveti. Si poti sa inveti linistit ce inveti si pentru cat B pentru ca sunt aprox aceleasi intrebari numai ca sunt modificate si se specifica motocicleta in loc de autoturism. Daca vrei o metoda mai usoara de invatat da-mi un mail pe covex_robu@yahoo.com si am sa iti trimit 23 de pagini care te vor ajuta sa inveti mai usor pentru permis. Paginile contin legislatia rutiera notiuni de mecanica conducerea ecologica si conduita preventiva. Bafta la examen si ai grija sa nu devii un "donator de organe".

| VladDu a răspuns:

@dudu: printre jaloane laughing
Daca inveti legislatia sa treci testul la sala si stii sa mergi pe o motocicleta treci fara nici o problema.big grin

| Dorinel a răspuns:

Practic scoala de motociclete e usoara... dupa mine acum depinde de persoana...la scoala te invata cum sa circuli logic cu motoru...in poligon printre pioni[numai imi vine in minte cum se numesc laughing] si mai este examenul de cu acele intrebari similar ca cel de masina si cel pe traseu tongue

| alexdop21 a răspuns:

Am facut si eu scoala pentru A si primul lucru care m-a intrebat instructorul este daca stiu sa merg pe bicicleta (eu inante de scoala mai mersesem ceva timp, vreo 2 luni, cu motocicleta) si e simpla simpla faci niste jaloane, dupa care trebuie sa mergi cu mana stanga in lateral la nivelul umarului, si niste cercuri 5 pe stanga 5 pe dreapta daca imi amintesc eu bine