| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca masinile pe diesel sunt mai bune decat cele pe benzina?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista masina mai buna ca alta.

o masina e buna daca iti corespunde cerintelor si bugetului tau

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ambele sunt bune.
Conteaza sa alegi tu ce ti se potriveste.
Mie de exemplu mi se potriveste benzinarul ca merg des, drumuri scurte, si am talpa destul de grea, imi place un motor flexibil, care imi raspunde la orice miscare. La stilul meu de condus, dieselul e ca un bolovan legat de gat, in oras.

| OldSoul a răspuns:

Cele pe benzina au avantajele lor cele pe motorina au avantajele lor, la fel si cu dezavantajele.
Nu poti spune ca o anume masina e mai buna fata de una pe benzina.
In general dieselul consuma mai putin, dar intretinerea e mai mare, la benzina e invers.

| TrăieşteClipa a răspuns:

La luat foc in caz de accident sunt mai bune benzinarele.
Sa faca fum negru dens si zgomot sunt mai bune cele diesel.

Răspuns utilizator avertizat
| RaspunsulTauSuntEu a răspuns:

Da pentru ca diesel consuma mai putin pe langa benzina si dezavantajul la diesel este ca, costa mult