| Ramo02 a întrebat:

Cum sa curat autoturismul luna si bec? Cat ma costa daca o duc la spalatorie? O spala interior-exterior? Eu cum pot sa o curat acasa? Este o scoka fabia din 2000. Cum sa curat eu scaunele care arata asa https://m.bestauto.ro/Gallery/Index/3659455? Masina nu este a mea cea din poza dar arata exact la fel. Am aspirator auto dar nu prea stiu sa il folosesc. https://www.shopu.ro/aspirator-auto-yf-005-12-v-alb-negr u Nu stiu care este pentru partea umeda si cum se monteaza.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O spalare simpla interior exterior e 20-30lei. Daca vrei curatare cu abur a tapiteriei mai scoti vre 200lei

| OldSoul a răspuns:

La o spalatorie te costa undeva 10 lei interiorul, 10 lei exteriorul. Simplu, doar curatat.
Daca vrei sa fie interiorul si spalat, te duce undeva la 200 de lei.
Si desigur, daca vrei sa fie spalat si motorul, alta suma de bani.

Cat despre acel aspirator, ala e doar pentru mizerie, nu si pentru spalat, nu foloseste apa.

Daca vrei sa o cureti tu acasa, trebuie sa te multumesti cu aspirat si eventual spalat exterior, daca vrei mai mult de atat, deja ai nevoie de ceva aparatura speciala, si sincer nu cred ca merita.

| Ramo02 explică (pentru OldSoul):

Am inteles ca este solutie care spala tapiteria prin aspirare.

| OldSoul a răspuns (pentru Ramo02):

Bineinteles ca este solutie pentru asa ceva, care desigur este una si foarte chimica.
Intrebarea este: Detii aspiratorul care spala cu aceea solutie?
Ca cel pe care l-ai pus tu mai sus "o sa faca poc" daca intra apa sau orice alt lichid in el.

Uite, cam asa arata un aspirator cu spalare lichida:
https://www.emag.ro/......DPBV93BBM/