| Ursu_Costel_1971 a întrebat:

Cum schimb un motor de scuter de pe racire apa sa-l fac pe aer?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De la racire pe apa la racire pe aer nu se poate, pentru ca nu va rezista motorul.
Doar de la racire pe aer poti trece la racire cu apa.

| DaniTDCI a răspuns:

Salut, in primul rand pe langa eliminarea pompei de apa si a oalei de la magnetou, va trebui o alta oala de magnetou pentru racire aer, va trebui sa schimbi cilindrul, chiuloasa cu unele noi cu racire pe aer, va trebui sa scoti furtunele, radiatorul si etc, din start iti zic ca e fail, nu iti recomand racire pe aer ca se incinge ca dracu' motoru'