| Pascu_Vasile_1989 a întrebat:

Salut am si eu un scuter aprilia rally racire pe lichid motor doi timpi nu stiu cum se face alimentarea la carburator cu ulei

4 răspunsuri:
| Oviiyy a răspuns:

Pentru ca este motor in 2 timpi se foloseste amestec de ulei cu benzina, uleiul este unul special pentru astfel de motoare. se pune 50 ml ulei la 1 litru de benzina

| Roman_Florinel_1956 a răspuns (pentru Oviiyy):

Daca pui 50 ml scoate fum ca pe carbuni dozajul este de 25 ml

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Este o pompa si un rezervor numai pentru ulei sau pui direct benzina cu ulei 1.25 procent si scoti furtumasul de la ulei

| KooSs a răspuns:

Alimentarea se face prin pompa de ulei, care duce uleiu in carburator unde este tras in motor odata cu benzina.Bafta