| KaPy2 a întrebat:

Ce răcire se recomanda la un scuter? care ar fi mai buna?
ce-a pe apa sau ce-a pe aer?

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Cea mai bună răcire este pe apă, deoarece aceasta se execută tot timpul, pe când cea pe aer se realizează doar când scuterul are viteză, de exemplu la 42 grade stai într-o coadă la o barieră, sau te plimbi cu 10 km/h din cauza traficului infernal, nu ai răcire deloc, deoarece aerul doar adie prin radiator... În cel mai bun caz trebuie să-ţi montezi un ventilator gen cel din spate de la un computer pentru a avea răcire permnentă...

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cea pe care o are scuterul respectiv.Din fabricatie.

| KaPy2 explică (pentru darrio2007):

Eu ma refer care racire este mai buna..., de ex malaguti f12 racire aer si malaguti f12 phantom racire apa, care racire este mai buna...

| ManeaAlex a răspuns:

Aer zic eu n-o sa ai probleme cu racirea motorului
Da si cea p apa e destul de buna dar daca te lasa pompa de apa radiator cam greu de gasit Depinde de modelwinking