| bogdytzu a întrebat:

Daca am facut accident si mi-au sarit airbag-urile trebuie sa resetez computeru de bord?

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca vrei sa pui alte airbaguri da, daca vrei sa o lasi fara nu trebuie, singura problema va fi un martor aprins in bord, in bec! Inafara de acel bec absolut nimic nu te deranjeaza, dar nu poti pune alte airbag-uri pana nu resetezi calculatorul!

| mgtow a răspuns:

De asta se ocupa meseriasii de la service nu ai de ce sa-ti faci griji, in multe cazuri masina ajunge la fiare vechi.

| 0rlando a răspuns:

Dacă vrei să o vinzi, da, altfel rămâne în bord aprins un martor care te dă de gol că ai trosnit-o.
Dacă vrei pur și simplu să mergi cu ea în continuare, nu te afectează cu nimic.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si neaparat sa faci plinul la lichidul de parbriz!
Acum serios, ce legatura are computerul de bord cu computerul de airbag-uri? Trebuie sa mergi la un service sa-si schimbi airbag-urile si sa reseteze computerul de air-bag. Asta se face numai prin portul de diagnoza auto!