| tadeee a întrebat:

Daca am masina pe numele unui parinte pot face actele fara ei (itp, sa scot numere etc)?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

La inmatriculari nu e nevoie de nici o procura notariala, e suficienta cartea de identitate a proprietarului. Altfel firmele de intermedieri auto nici nu ar exista.
La ITP nu contează cine prezintă masina.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti dar numai cu Procura notariala, semnata de propietarul masinii ca sa-l reprezinti tu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Procesul de inmatriculare il poti face dar daca ai o procura notariala de la parinte