| florinush09 a întrebat:

Daca imi cumpar un renault megane din 2008 deja inscris in romania, mai trebuie sa platesc taxa de poluare, adica vreau sa zic ca omul de la care cumpar eu masina problema cand a cumparato in 2008 a platit o taxa de poluare fiind posibil mic pentru ca masina era noua! ast raps urgent multa stima

Răspuns Câştigător
| Benedict_6845 a răspuns:

Nu conteaza ce suma a achitat, daca este dupa 2007 este ok. Legea spune ca toate masinile aduse sau cumparate din RO si inmatriculate pana in 2007 ( cand nu exista legea cu taxa de inmatriculare, erau vami si alte nebunii ) trebuie sa o achite acum. Tu esti scutit de asta cu respectiva masina

1 răspuns:
| CatalinOrzan a răspuns:

Taxa este paltita, deci... tu nu vei mai avea nici o treaba. Bafta!