| camenalin a întrebat:

Daca infund toba de esapament cu o carpa sau altceva ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| robert980 a răspuns:

Practic nu se inatampla nimic..acum depinde infunzi toba de esapament la o masina un scuter... daca infunzi toba de esapament la un scuter se va opri motorul.insa la masina nu cred ca se va opri pentru ca are pistoane si cilindri destul de mari. fundita? big grin

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cred ca, de fapt, te gandesti la infundat TEAVA de esapament si nu TOBA. Nu de alta, dar e cam un metru-un metru jumate distanta intre ele si nu te vad bagandu-te sub masina si chiorandu-te pe acolo ca sa te bunghesti care anume e toba de esapament.

| akka4 a răspuns:

Daca nu ai fisuri pe evacuare (galerie, teava, toba, etc), motorul se va opri.
Fiind motor cu o capacitate mai mare, se va opri putin mai tarziu. Poti incerca pentru a te convinge in felul urmator: Pornesti motorul si acoperi toba cu palma. Vei observa ca se va schimba mersul motorului.

| Resurrection a răspuns:

Simplu,infunzi toba, dar nu inteleg ce motiv ai avea sa faci asa ceva.big grin

| costan a răspuns:

Daca nu are pierderi de gaze pe traseul de evacuare se va opri motorul.

| MrSoapte a răspuns:

Se opreste motorul, ca nu mai are pe unde sa elimine noxele!

| Ezikel a răspuns:

Se ineaca laughing