| IonutzBlackAndWhite a întrebat:

Daca nu m-am prezentat la examen traseu auto dupa cate zile pot sa ma reprogramez din nou?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti reprograma oricand. Doar daca te-ai fi prezentat si nu ai fi reusit trebuia sa te reprogramezi abia dupa 15 zile. Numai bine!

| mgtow a răspuns (pentru Ioandelasal):

A 17º zi in caz ca nu trece, daca nu te-ai prezentat atunci poti merge si luni. Am luat C+E fara probleme.

| Ioandelasal a răspuns (pentru mgtow):

Felicitari! Sper sa-ti gasesti o slujba.
Ordinul MAI nr.268/2010 prevede termenul de 15 zile. Conform Codului civil termenele pe zile, la care nu se prevede altceva, se socotesc pe zile libere, nesocotindu-se ziua cand incep si cea in care se termina, de aceea sunt, de fapt, 17 zile.
La Ionutz... nu se aplica acest termen, deoarece nu s-a prezentat atunci cand era programat, de aceea se poate reprograma oricand, avand in vedere sa nu depaseasca 1 an de la terminarea scolii de conducere.

| mgtow a răspuns (pentru Ioandelasal):

Mersi, mai am de dat D si 2 atestate apoi ma interesez bine, in Brasov dupa 17 zile e regula, e posibil sa nu fie asa in toate orasele Dumnezeu stie. Stiam ca se poate reprograma oricand daca nu s-a prezentat; maine dau examenul pentru D la teorie.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da.

| IonutzBlackAndWhite explică (pentru mgtow):

Dupa cate zile pot sa ma reprogramez?