| Burducea_Alex_1996 a întrebat:

Dau funda cine imi zice care e diferenta dinte Xenoane Si becuri cu halogen care sunt mai puternice! urgent!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Halogenele sunt becurile simple, subtiri, cu care vin masinile din fabrica. Au lumina alb-galbuie.
Xenoanele sunt becuri cu descarcare, care pe langa becurile propriu-zis, au si o mica instalatie pentru a functiona.
Becurile "xenon" sunt mult mai puternice decat cele halogen, raportat mai ales la puterea consumata. De regula au culoarea de la alb cald pana la albastru sau verde.

| Burducea_Alex_1996 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Probleme cu Politia daca pun Xenoane Albastre?

| blackspe3d a răspuns (pentru Burducea_Alex_1996):

Daca nu ai masina echipata pentru xenoane adica: reglaj faruri automat si spalator pentru faruri, orice politist care te vede cu xenon si i se pune pata pe tine iti poate da lejer amenda sau chiar (daca nu ma insel, imic er scuze daca gresesc) iti poate retine si talonul

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Gasesti aici cel mai bun raspuns, http://www.infobazar.ro/......n-si-xenon iti sugerez sa citesti tot.