| anonim_4396 a întrebat:

De ce motocicletele sunt mai scumpe decat masinile? 7.000 euro pentru 125 a unui brand cunoscut si 7.000 pentru o Dacia sau Skoda. Nu este drept!

4 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Hey, salut!
Poftim o bicicletă electrică care costă 10.000€. ( link-ul e de pe eMAG )

https://www.emag.ro/......D26XPNBBM/

Sper că te-am lămurit.

| Iunix a răspuns (pentru Iunix):

Deci, întrebarea corectă e :
De ce e mai scumpă o bicicletă electrică decât o motocicletă laughing

| Iunix a răspuns (pentru Iunix):

Autonomie de 180 km, viteză maximă 45 km/h. O adevărată afacere.

| Doja a răspuns:

Sunt piete diferite, nu exista concurenta intre ele. Preturile sunt corelate doar in cadrul aceleiasi piete.

Intre motocicleta si masini difera:
- categoria de permis
- restrictii de trafic
- publicul tinta
- tehnologiile de fabricatie
- spatiul de stocare/parcare

Practic motocicletele concureaza doar cu motocicletele la orice. Comun e faptul ca merg pe strada si bagi benzina in rezervor.