| XatomisX a întrebat:

De ce pe scuter de 50cc scrie pe site ca prinde maxim 45km/h cand eu am la al meu in bord 80 straight face si da cand ajunge la 45 nu mai vrea ca are limitator

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Sunt omologate pentru maxim 45km/h si din aceasta cauza sunt limitate din fabrica la aceasta viteza.in occident, daca ii scoti limitatorul si te prinde pollitia, risti sa ramai fara scuter.nu gumesc, a patit-o fiu'meu. rolling on the floor

| XatomisX explică (pentru a1doru):

Pai un prieten ia scos si a prins chiar 75 cu el laughing deci se poate da nu stie nimeni ca la scos laughing

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este asa fiindca viteza este limitata din fabricatie, pentru a se incadra la categoria moped. Numai bine!

| ozn2012 a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care loganu' de 1.4 prinde 160 si are in bord 210. poate ca la vale prinde mai mult laughing sau poate ii pui motor mai mare... sau ii scoti limitarea big grin