| Stefan_Daniel_1986 a întrebat:

De ce se tureaza motorul scuterului cand tin frana la un sfert. daca nu as tine frana, nu ar mai trage de loc si s-ar inneca...care este problema....imi puteti da si niste reglaze pentru carburator la motor in doi timpi.tin sa mentionez ca modelul scuterului este un kymco cx 50..va multumesc

Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, frana nu are nicio legatura cu turatia motorului, la scuterul meu cand bag frana pe spate doar, mi se tureaza putin de tot de oarece galeria de admisie imi e crapata si motorul cu frana pe spate suceste de galerie, ceea ce isi ia aer, cred ca tot acea problema ca si la mine ai, dar verifica cablul de acceleratie, doar asta poate fi problema

1 răspuns:
| Stefan_Daniel_1986 explică:

Dau funda