| Fcp_Andreyutz-uu_1999 a întrebat:

Am un Bashan 200 cu tractiune pe cardan si nu prea am frane la el, l-am tinut mai mult in frana de motor. Acum nu prea mai pleaca de pe loc, nu stiu ce are, cred ca s-a tocit vreun pinion sau patineaza ambreajul, cand este o panta mai mare nu trage, se tureaza dar nu trage, si pleca foarte greu de pe loc. Imi puteti spune ce are daca stiti? sad

1 răspuns:
| T2LS a răspuns:

Nu mai folosi frâna de motor atât de mult. Deși nu cred că problema vine doar de acolo. Verifică discul de presiune și discul de ambreiaj.