| nicolbutnaru a întrebat:

De ce soferitele folosesc mai mult oglinda retrovizoare decat oglinzile laterale?

16 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pentru ca in cele laterale nu te poti admira.

cristian
| cristian a răspuns:

Soferitele folosesc oglinda retrovizoare ca sa se rujeze...

| kaumi a răspuns:

Eu intotdeauna privesc prima data in cea retrovizoare. Dar, daca am in gand sa schimb banda sau sa fac vreo manevra niciodata nu "ratez" lateralele chiar dac vad in retrovizor ca e liber!

Bula
| Bula a răspuns:

Din obisnuinta... Ele se uita mult in oglinda apropiata, nu intr-una laterala, departata.

| leluc a răspuns:

Eu folosesc mai des oglinzile laterale...

| mircea a răspuns:

Probabil pentru ca apreciaza mai mult ceea ce au in fata si pe lataterale.si apoi este mai usor sa folosesti retrovizoarea, nu insa si mai sigur.

| florentina_2607 a răspuns:

Pentru ca nu conduc papuc

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Ca sa-si dea cu makeup

| nicoleta_5825 a răspuns:

Deorece isi pot retusa mai usor machiajul.

| loredanarotariu a răspuns:

Eu sunt soferita si folosesc mult mai putin oglinda retrovizoare decat oglinzile laterale. Cred ca detii o informatie falsa. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toate! happy Eu folosesc si oglinzile laterale, nu ma bazez doar pe oglinda retrovizoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am observat acest lucru. orice sofer foloseste oglinda care ii este necesara in functie de manevra facuta.fiecare oglinda are rolul ei. cel putin laterala stanga nu poate fi substituita de cea interioara, deci nu vad cum as putea conduce fara sa privesc in oglinda retrovizoare laterala din stanga. dreapta nu e foarte importanta, intr-adevar nu este privita cu prea mare frecventa, dar stanga...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeilor le place sa fie cochete pana si la volan, e mai la indemana oglinda retrovizoare decat cea din poseta, eu de exemplu ma uit mai des in laterale, punctul mort ma obsedeaza,(pentru ca era sa am un accident)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In laterale nu se vede soferul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu le folosesc pe toate 3...depinde de vizibilitate si de manevra pe care vreau sa o fac. happy
Si eu cred ca faza cu "femeia la volan" e dusa de mult happy
Cati barbati incompetenti am vazut... ohohooooo happy asa ca nu mai fiti misoginiwinking

| claudiarebecca a răspuns:

E un rezultat statistic?