| Robert_Dobre_1991 a întrebat:

Deci in timpul mersului da sa se opreasca, dar daca in acelerez repetata nu se opreste.Ca sa zic ceea ce cred da sa se inece in timpul mersului, pompa de benzina e noua, am desfacut tot motorul si nu am dat de capat. Astept cateva sfaturi, nu conteaza, le iau in considerare si pe cele mai nebune, am scuterul asta de la varsta de 18 ani. tin la el, are 6 ani din care 4 ani are de cand nu am mai umblat cu el.

4 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Regleaza relantiul la carburator

| blAster85 a răspuns:

Schimba-i bujia daca nu ai facut-to, vezi sa nu piarda compresie, si spala rezervorul, ca mai stiu pe cineva a schimbat doua motoare ca se"ineca"si era rezervorul infundat.tu arunca o privire pe linia de alimentare, vezi sa nu prinda aer fals pe undeva.carburatorul e pus bine?

| Robert_Dobre_1991 explică (pentru blAster85):

Buja este schimbata rezervoru spalat alimentarea este buna
pe unde ar putea sa prinda aer flas?

| blAster85 a răspuns (pentru Robert_Dobre_1991):

Pai intre carburator si "blocul motor",chiuloasa, acolo unde vine montat carburatorul, vezi sa fie bine garniturile, segmentii cum se prezinta? daca totul e ok atunci nu este reglat carburatorul bine, aer/relantiu.