| beba a întrebat:

Dragii mei, as avea si eu 2 intrebariwinkingAm inceput scoala de soferi in Atena, as vrea sa va intreb daca credeti ca e mai greu sa obtii permisul de conducere intr-o tara straina si... ce masina credeti ca ar trebui sa folosesc pentru incep? Mi-as dori ceva micut si usor de manevrat, ce imi recomandati?

10 răspunsuri:
| mariazet45 a răspuns:

Cred ca e mai usor in strainatate daca stii limba. Nepoata mea l-a luat in Italia si a zis ca nu crede ca ar fi luat permisu in Romania, conduce un MATIZ si e foarte comod cu el. A spus ca este masina cea mai usor de condus. In Romania cand mergi la examen te simti incomod daca nu ai dat spaga, chiar daca acum nu se mai da.

| sergiu25bc a răspuns:

Daca stii limba lor destul de bine, nu cred ca iti va fi greu.
Eu am si permis auto romanesc si italian.Italian am facut scoala in italia.Cat despre masina iti trebuie 1 masina care sa te simti bine cand o cinduci.Cred ca la varsta asta ai 1 anumit model care iti place.Succes la examaneul pentru permis.Si cand il iei scrie pe TPU sa stim si noi. Pina atunci iti tinem pumnii.

| Crissa_4407 a răspuns:

Are dreptate sergiu25bc si eu tot in italia a dat d permis daca stii bine limba...totul e ok, iar k masina ti-as recomanda un audiA 3(acum depinde side bugetul tau) bafta la examenehappy

| mami a răspuns:

Parerea mea ca este mai usor sa il obtzii in srainatate avind in vedere calitatea soselelor de acolo, aici trebuie sa ai grija sa evitzi gropile la tot pasul si nu te poti concentra la semnele de circulatzie

iar ce masina sa conduci depinde de citzi bani dispui, dar de inceput propun un VW Polo sau Opel Astra
mult succes

| Alchambra a răspuns:

Eu am aflat ca e mai usor in Romania sa obtii permisul...Eu am un Wolswagen Lupo si ma inteleg f bine cu el...si Golf e dragut si usor de manevrat si...ambele se strecoara in traficwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu fac scoala in Spania si mi se pare mai simplu pentru ca au cu totul alte metode de a preda decat in romania.profesorii sunt foarte amabili, binevoitori si sunt foarte deschisi in fata oricarei situatii care ar putea aparea. cel putin aici asa este.si ca masina iti pot spune ca eu imi doresc un SEAT IBIZA sau LEON.sunt micute si numai bune pentru o femeie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă ești suficient de pregătită nu contează în ce țară susți examenul de permis.
O Toyota Yauris cred că e potrivită.
Succes la condus pe drumurile europene.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Golf 4 cevaaa poate

| andreiush a răspuns:

Ford fiesta happy in rest. habar n-am thinking

| luc1one a răspuns:

Eu iti recomand un humerrolling on the floor sau o limuzina, un lamborchini...rolling on the floor...