| mihairad a întrebat:

Dupa cum spune si anuntul, caut o caseta directie golf 4, de preferat noua ...nu din dezmebrari, aftermarket. Aveti idee cat m-ar costa? Ideea este ca la service cand am fost, oamenii de acolo mi-au dat un pret exagerat de mare adica 1400 RON + manopera. M-am uiat pe siteurile de anunturi, pieseauto.ro, olx.ro si okazii.ro am gasit si la 900-1000 RON....acum nu stiu ce sa fac, daca o cumpar eu de pe astfel de site-uri si nu o s-o monteze bine, o sa dea vina pe piesa. Voi ce ati face?

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Mai bine te-ai duce la un mecanic.
Mai sunt si experti d-astia pe la serivce-uri in care te taxeaza pentru nu stiu cate piese dar nu-ti schimba nimic la masina.

| mihairad explică (pentru OldSoul):

Stiu sigur ca am nevoie de o caseta de directie. As vrea totusi sa o cumpar eu, ca ies mai ieftin http://www.pieseauto.ro/......98758.html si sa merg in tr-un service autorizat rar, ca altfel nu-mi asigura vanzatorul garantia. Dar service-urile asigura garantie la manopera?

| OldSoul a răspuns (pentru mihairad):

Daca vrei sa o pui noua cel mai bine ai monta-o direct de la service cumparata de ei, daca comanzi una de pe net si se intampla ceva, cei de la service vor da vina ca era caseta de directie defecta, iar cei de la care ai cumparat-o vor spune ca cei de la service au stricat-o.
Da service-urile ofera in general garantie la montare.