| AlexAVR a întrebat:

Dupa parerea voastra care masini arata cel mai bine tuning?
Ma refer la masini de tipul foarte frumoase.
-BMW e39
-Opel Astra
-Toyota Supra
-Dacia Logan (e okey)

Spuneti-va propria voastra parere, urmeaza sa-mi achizitionez o noua masina, iar aspectul conteaza foarte mult pentru mine.

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Mitsubishi Galant, uite aici exemplu https://www.olx.ro/......8Ld75.html mie imi place foarte mult cum arata!
Sa-ti spun despre ce exemple ai dat tu acolo
Astra G - o are toata lumea, meh, nu impresionezi pe nimeni, nu iesi in evidenta cu o asa masina, la interior chiar nu arata bine.
Logan - serios? Daca il tunezi estetic toti vor rade de tine
Seria 5 - este o masina ok dar n-o strica de-aiurea cu tuning, arata foarte bine asa cum a fost lasata de producator
Supra - daca ai bani de una ia-ti!
Ce vreau sa-ti spun, mai bine-ti iei o masina frumoasa stock decat sa incerci sa faci o masina urata sa fie frumoasa, pe langa asta nu prea-i bine sa ceri parerea altora cand vine vorba de aspect deoarece mie imi plac masinile intr-un fel, tie iti plac masinile in alt fel, lui X ii plac masinile in alt fel, fiecare vede lucrurile diferit, este vorba de gusturi.
Ce te rog eu, daca-ti iei masina si vrei s-o faci frumoasa, suspensie reglabila, o pereche de jante frumoase, poti pune folii pe geamuri, ii dai o vopsea sa iasa in evidenta si iti cumperi de la dezmembrari un kit exterior OEM adica versiunea sport, cum la BMW este 'M paket' sau cum ii zic unii, nu te apuci sa-i cumperi kit aftermarket de zici ca-i din NFS ca ajungi sa fii un ricer! Daca vrei sa faci o masina frumoasa, fa-o sa fie apreciata de toata lumea;) https://www.olx.ro/......4ZbvE.html uite exemplu de tuning de prost gust, jante cromate (are tamburi pe spate) kit ce nu da bine pe masina, interiorul, depinde de gusturi dar ca si exterior este urata. https://www.olx.ro/......8qMiB.html si asta care arata bine, ce sare in evidenta fata de celelalte G-uri dar nu dezgusta pe nimeni! Jantele puteau fi mai mari si lasata mai jos, arata super, un exemplu, este un tip cu un Passat B6 cu numar de inmatriculare GEC, are pagina pe Facebook si a fost prezentata masina pe Youtube de cei de la 'O pasiune ce ne leaga' ala-i un exemplu de masina modificata sa arate bine;)
Acum du-te, ia-ti masina ce te incanta cel mai mult si fa-o frumoasa!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mitsubishi lancer

loganul si bmw dau mai mereu in kitsch cand le tunezi
astra tunata... meh

| sir sanjei a răspuns:

Adevarul e ca Opel Astra si Loganul sunt masini foarte frumoase.

Cu siguranta nu cunosti prea bine termenul de tuning si ai aruncat si tu niste nume aici doar ca sa te afli in treaba.
Pui in aceleasi randuri 3 segmente de automobile diferite, din care doar una poate fi numita masina doar daca are motorizarea corespunzatoare, hai sa zicem 2 cu indulgenta.
Eu chiar nu inteleg cum poti sa te visezi in Supra, dar in acelasi timp si in Logan.
Sunt 2 clase diferite.
Cu una din ele uzi chiloti de fete si cu una chiloti de babe. Te las pe tine sa ghicesti care masin uda care femeie!